Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Lutowe spotkanie DKK

Lutowe spotkanie DKK

Nie od dziś wiadomo, że wielbiciele książek lgną do siebie. Nasi dzisiejsi goście to miłośnicy literatury ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Prochowicach, którzy pod skrzydłami pani Anny Zjawin rozwijają swoją pasję do czytania i pisania.

Spotkanie rozpoczęła Bernadetta Moroz deklamując wiersz Agnieszki Osieckiej pt. „Filiżanka kawy”.

Uczniowie odwiedzili nas by wspólnie z Paniami z Dyskusyjnego Klubu Książki pod Piątką wysłuchać wspomnień Stanisławy Lepianki na temat Jej dzieciństwa, lat młodości i powodu przyjazdu do Prochowic. Usłyszeliśmy, jak nasze miasto wyglądało w latach powojennych, kto pracował wtedy w szkole i gdzie mieszkały nowo zatrudnione nauczycielki. Wspomnienia te wywołały poruszenie wśród Pań, bo każda z nich miała swoją historię związaną z Prochowicami do opowiedzenia.

Dziękujemy Młodzieży oraz ich Nauczycielce za pamiątkowe zakładki do książek oraz przepyszne babeczki, mamy nadzieję, na kolejne wspólne spotkania.

Po pożegnaniu gości przystąpiliśmy do omawiania lektury pt. „Zaginione dziecko”  Emily Gunnis. Książka poruszyła Klubowiczki, jest historia kobiet, które samotnie, bez wsparcia i zrozumienia walczą z przeciwnościami losu, depresją, traumą z dzieciństwa.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.