Kultura na wyciągnięcie ręki – wyjazd 2

Kultura na wyciagnięcie ręki
Wyjazd 2
Naszą drugą destynacją była Legnicka Biblioteka Publiczna. Postanowiliśmy zabrać uczestników projektu Kultura na wyciągnięcie ręki na spotkanie z legniczaninem Przemysławem Corso. Bohater spotkania jest pisarzem, zawodowym lektorem, konsultantem artystycznym, promotorem, konferansjerem, scenarzystą, tłumaczem, autorem tekstów piosenek, ostatnio zadebiutował w roli autora bajek dla dzieci, a jak się okazało w czasie spotkania jest również fantastycznym gawędziarzem. Spotkanie zorganizowano z okazji 10-lecia pracy twórczej Autora.
Przemek Corso wydał kilka książek – serię awanturniczo-przygodową o Robercie Karczu, powieść dla dorosłych „Serca twego chłód”, dwie biografie „Grubson. Na szczycie.” i „Rachim. Ludzie z tylnego siedzenia” oraz książkę „Czesław Mozil. Pocztówki z pandemii.” oraz powieść dla dzieci „Opowieści z Białej Doliny”, która wkrótce doczeka się kontynuacji.
Nie jest to nasza ostatnia wizyta w Legnickiej Bibliotece, ponieważ już wkrótce wybierzemy się na kolejne spotkanie autorskie.

Sorry, the comment form is closed at this time.