Kultura na wyciągnięcie ręki – wyjazd 1

Kultura na wyciągnięcie ręki
Wyjazd 1
Projekt Kultura na wyciągnięcie ręki zakłada ułatwienie dostępu do teatru, muzeów oraz spotkań z ludźmi kultury dla osób w wieku 60+ zamieszkujących teren miasta i gminy Prochowice.
Pierwszy zaproponowany przez nas wyjazd odbył się 21 września. Nasza grupa odwiedziła Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Obejrzeliśmy tam superprodukcję pt. “Wodewil Liegnitz albo ostatnia noc Republiki Weimarskiej”.
Zobaczyliśmy Legnicę w latach 30-tych ubiegłego stulecia, w której nagle pojawiają się gwiazdy berlińskiego kabaretu. W gąszczu ambicji, pretensji i zaszłości dzieją się tajemnicze i niepokojące rzeczy.
Ogromne wrażenie robią chwytliwe songi i muzyka wykonywana na żywo przez zespół jazzowy. Z piosenkami dobrze współgrają niebanalne układy choreograficzne, nierzadko angażujące cały zespół aktorski, a także pomysłowa scenografia oraz efektowne kostiumy.

Sorry, the comment form is closed at this time.