15 maj Maluchy na scenie – konkurs recytatorski
12 maja odbyła się już 5. edycja konkursu recytatorskiego dla najmłodszych „Maluchy na scenie”. To wyjątkowe wydarzenie od lat organizowane jest wspólnie przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Prochowicach oraz Przedszkole Miejskie w Prochowicach. Honorowy patronat nad uroczystością objęła Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Pani Alicja Sielicka.
Na scenie pojawiło się liczne grono przedszkolaków oraz dzieci z oddziałów zerowych, które z ogromnym zaangażowaniem prezentowały przygotowane utwory. Usłyszeliśmy zarówno klasykę poezji dziecięcej, jak i nieco bardziej refleksyjne i wymagające wiersze. Mali artyści zachwycili publiczność odwagą, talentem oraz piękną interpretacją tekstów.
Jury w składzie pani Agnieszka Świrniak oraz pani Marta Krzak-Kaczmarek miało niezwykle trudne zadanie. Wyróżnieni zostali wszyscy uczestnicy konkursu, natomiast przyznano również miejsca specjalne.
W najmłodszej grupie miejsca zdobyli:
1 miejsce Maria Kulpa
2 miejsce Michał Szymański
3 miejsce Oliwia Dykas
Wśród zerówkowiczów nagrodzeni zostali:
1 miejsce Oliwia Stróżycka
2 miejsce Anna Majewska
2 miejsce Hanna Szczerba
3 miejsce Weronika Werwińska
Nagrody uczestnikom wręczała Sekretarz Miasta i Gminy Prochowice pani Dorota Kiełb.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i opiekunom za przygotowanie uczestników, a jury w składzie pani Agnieszka Świrniak oraz pani Marta Kaczmarek-Krzak za wnikliwe wysłuchanie występów i niezwykle życzliwą ocenę młodych recytatorów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom — dla nas każdy występ był wyjątkowy!


Sorry, the comment form is closed at this time.